27 marca 2022 / March 27th, 2022

FAQ – New Balance Bieg na Piątkę

Najważniejsze informacje dotyczące 16. Półmaratonu Warszawskiego znajdziesz TUTAJ.
POBIERZ INFORMATOR DLA BIEGACZY

Pamiętaj! W nocy z soboty (26 marca) na niedzielę (27 marca) nastąpi zmiana czasu zimowego na letni. Zmiana czasu skutkuje skróceniem snu o godzinę!

Podczas funkcjonowania Biura Zawodów będą prowadzone zbiórki na rzecz Ukrainy. Dowiedz się, jak możesz pomóc: TUTAJ.

Kliknij, aby przenieść się do wybranej informacji:
 1. Zapisy na bieg
 2. Jak odebrać pakiet startowy
 3. Jak wygląda medal
 4. Skąd i o której startujemy
 5. Czy obowiązuje bezpłatna komunikacja miejska w dniu biegu
 6. Jak przebiega trasa biegu
 7. Jak mogę oddać depozyt
 8. Co otrzymam za linią mety
 9. Na jakie czasy biegną pacemakerzy
 10. W jaki sposób mierzony będzie czas
 11. Jak domówić oficjalną koszulkę
 12. Czy mogę edytować swoje dane
 13. Jak przenieść opłatę z lat ubiegłych
 14. Rezygnacja ze startu
 15. Jak uzyskać fakturę za udział w biegu

__________________________________________________________

1.

 

Zapisy na bieg

Swojego zgłoszenia możesz dokonać na STRONIE REJESTRACJI.
Opłata startowa wynosi:
– do 24 marca – 65 zł
– od  25 marca (także w Biurze Zawodów) – 80 zł.

2.

 

Jak odebrać pakiet startowy

Pakiet startowy odbierzesz w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Pałacu Kultury i Nauki (Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej).

Godziny otwarcia Biura Zawodów:

 • 25 marca (piątek) w godzinach 14.00 – 20.00
 • 26 marca (sobota) w godzinach 10.00 – 20.00

UWAGA! W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.

– Jeśli odbierasz pakiet startowy osobiście – pakiet zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

– Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu – wydrukuj i podpisz kartę startową oraz dołącz ksero swojego dowodu osobistego. Karty startowe będą dostępne do pobrania od 14 marca. Na podstawie tych dwóch dokumentów Twój pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba. Aby pobrać kartę startową zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/, wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI, wybierz przycisk SZCZEGÓŁY, a następnie POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ.

Pamiętaj: zgodnie z aktualnymi wytycznymi, w Biurze Zawodów obowiązuje noszenie maseczek. Warto też dobrać porę wizyty tak, aby uniknąć niepotrzebnych kolejek, które zazwyczaj występują tylko w chwili otwarcia biura.

3.

 

 

Jak wygląda medal

Medal otrzyma każdy z uczestników po przekroczeniu linii mety 9. New Balance Biegu na Piątkę

5.

 

Skąd i o której startujemy

New Balance Bieg na Piątkę wystartuje 27 marca o godzinie 13:00. Podział na fale startowe został zniesiony.

Pamiętaj, aby na starcie ustawić się w odpowiedniej strefie czasowej wyznaczonej przez flagi, zgodnej z kolorem oznaczonym w rogu Twojego numeru startowego.

1.

 

Czy obowiązuje bezpłatna komunikacja miejska w dniu biegu

W dniu Półmaratonu i New Balance Biegu na Piątkę, 27 marca, na mocy uchwały Rady Miasta, przejazdy komunikacją miejską dla uczestników biegu są bezpłatne. Bezpłatne przejazdy obowiązują jedynie w strefie pierwszej w autobusach, tramwajach, metrze i SKM. Do skorzystania z przejazdu niezbędne jest posiadanie przy sobie numeru startowego.

Zachęcamy do przybywania na strefę startu/mety komunikacją miejską. Liczba dostępnych miejsc parkingowych w pobliżu miasteczka biegowego jest bardzo ograniczona.

6.

 

Jak przebiega trasa biegu

Trasa przebiegać będzie wzdłuż ulicy Adama Mickiewicza aż do Placu Wilsona, następnie nastąpi długi zbieg ulicą Zygmunta Krasińskiego oraz długa prosta tuż przed metą.

7.

 

Jak mogę oddać depozyt

W pakiecie startowym otrzymasz worek umożliwiający zdeponowanie rzeczy przed biegiem. Aby oddać depozyt na worek przyklej naklejkę z numerem startowym, którą również znajdziesz w swoim pakiecie. Do odbioru depozytu w strefie mety potrzebny Ci będzie numer startowy. Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie bierze odpowiedzialności.

Depozyty na pojazdach DHL będą znajdować się w okolicy startu i mety na ul. Zakroczymskiej.

Numer samochodu, do którego możesz oddać depozyt znajdziesz na numerze startowym. Depozyt odbierzesz z tego samego samochodu, na podstawie numeru startowego, za linia mety.

 

8.

 

Co otrzymam za linią mety

Na mecie otrzymasz: medal, wodę Magnesia oraz banana.

 

9.

 

Na jakie czasy biegną pacemakerzy

W uzyskaniu wymarzonego czasu na mecie 9. New Balance Biegu na Piątkę pomogą Ci Pacemakerzy, którzy pobiegną na czasy:

20:00, 25:00, 30:00, 35:00, 40:00

1.

 

W jaki sposób mierzony będzie czas

Chip pomiaru czasu znajduje się w Twoim numerze startowym. Pamiętaj, aby umieścić numer z przodu, na wysokości klatki piersiowej.

Klasyfikacja generalna odbywa się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu). Wyjątkiem jest pierwszych 50 osób przekraczających linię mety – są oni klasyfikowani na podstawie czasów oficjalnych (brutto – od strzału startera), z zastrzeżeniem że jeżeli wśród pierwszych 50 osób na mecie nie będzie co najmniej 3 mężczyzn i 3 kobiet, liczba 50 osób zostanie zwiększona tak aby je obejmowała. Wszystkie klasyfikacje dodatkowe (wiekowe, branżowe) odbywają się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu).

12.

 

Jak domówić oficjalną koszulkę

 

Koszulkę okolicznościową można nabyć podczas rejestracji na bieg. Aby domówić koszulkę, należy w panelu rejestracyjnym na STRONIE REJESTRACJI wybrać kolejno: TWOJE BIEGI -> SZCZEGÓŁY -> EDYTUJ DANE, wybrać koszulkę i podać jej rozmiar. Domawianie koszulki będzie możliwe do dnia 15 marca.

Tabela rozmiarów

 

 

 

 

1.

 

Czy mogę edytować swoje dane

W panelu rejestracyjnym możesz dokonać zmian dotyczących danych osobistych w zakładce MÓJ PROFIL. Edycji danych rejestracyjnych na wydarzenie możesz  dokonać logując się do panelu rejestracyjnego, wchodząc w zakładkę TWOJE BIEGI i przy wybranym biegu klikając EDYTU DANE.

1.

 

Jak przenieść opłatę z lat ubiegłych

Jeśli w ramach któregoś z poprzednich wydarzeń przeniosłeś swoją opłatę startową na saldo konta, możesz to sprawdzić po zalogowaniu na w panelu rejestracji w zakładce TWOJE BIEGI. Kwotę tą możesz wykorzystać do opłacenia dowolnego wydarzenia, na które się zarejestrujesz.

Aby wykorzystać saldo konta do płatności:

 1. Zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/
 2. Zarejestruj się na wybrany przez siebie bieg
 3. Na etapie płatności wybierz przycisk PŁACĘ ŚRODKAMI Z KONTA.
 4. Ewentualna nadpłata zostanie na saldzie konta do dalszego wykorzystania, natomiast niedopłatę można uzupełnić w zakładce TWOJE BIEGI przycisk OPŁAĆ.
1.

 

Rezygnacja ze startu

Do dn. 24 marca (termin nieprzekraczalny) masz możliwość rezygnacji z udziału w biegu i:
a) przeniesienia opłaty na innego uczestnika
b) przeniesienia wpłaconych środków na saldo swojego konta w naszym systemie rejestracji. Ze środków będziesz mógł skorzystać zapisując się na dowolny organizowany przez nas bieg w przyszłości.

 1. Zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/
 2. Wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI
 3. Wybierz przycisk REZYGNUJĘ ZE STARTUŚrodki z opłaty startowej zgodnie z regulaminem zostaną pomniejszone o koszty operacyjne, które częściowo pokrywają koszt tych rzeczy, które już dla Ciebie wyprodukowaliśmy.
  20 zł (8 euro) – w przypadku zgłoszenia rezygnacji do 18 marca 2022 r.
  40 zł (12 euro) – w przypadku zgłoszenia rezygnacji od 19 marca 2022 r. do 24 marca 2022 r.
 4. Wybierz „NA INNY BIEG W PRZYSZŁOŚCI”, jeżeli chcesz, aby środki zostały na Twoim profilu biegacza do wykorzystania w przyszłości.
 5. Jeżeli chcesz przenieść opłatę „NA INNEGO UCZESTNIKA” – po wybraniu tej opcji wprowadź sześciocyfrowy numer rejestracji, który nowy uczestnik otrzymał w mailu potwierdzającym wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Nowy uczestnik ma 3 dni na potwierdzenie przyjęcia przekazanej przez Ciebie kwoty na swoim profilu biegacza. Po jej zaakceptowaniu ewentualną niedopłatę zawodnik będzie mógł uzupełnić płatnością systemową PayU korzystając z przycisku OPŁAĆ.
1.

 

Jak uzyskać fakturę za udział w biegu

Chęć otrzymania faktury za bieg możesz tylko i wyłącznie w momencie rejestracji na bieg. Po zakończonej rejestracji dokonanie zmian nie będzie możliwe.