27 marca 2022 / March 27th, 2022

O WARSZAWIE

Zakochaj się i biegaj w Warszawie! Jeśli planujesz odwiedzić Warszawę i pobiec w 15. Półmaratonie Warszawskim, koniecznie zarezerwuj sobie czas na zwiedzanie. Poniżej przedstawiamy miejsca, które musisz odwiedzić podczas najbliższego pobytu w mieście! Cenne informacje na stronie www.warsawtour.pl pomogą zaplanować Ci czas w stolicy!

Starówka - Rynek Starego Miasta_fot. Zbigniew Panów_pzstudio.pl_wynik
Starówka – Rynek Starego Miasta_fot. Zbigniew Panów_pzstudio.pl

Starówka
Spacer uliczkami Starego i Nowego Miasta pozwala odpocząć od wielkomiejskiego gwaru. Nastrojowe zaułki, skwery i przytulne kawiarenki tworzą niepowtarzalną atmosferę, a dwa historyczne place – Rynek Starego i Rynek Nowego Miasta – w sezonie letnim stają się sceną dla występów muzycznych i teatralnych oraz galerią pod gołym niebem.

Muzeum Powstania Warszawskiego_fot. Piotr Wierzbowski_wynik
Muzeum Powstania Warszawskiego_fot. Piotr Wierzbowski

Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum otwarte w 60. rocznicę wybuchu walk powstańczych, jest wyrazem hołdu dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Mieści się w budynku dawnej elektrowni tramwajowej i jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce. Nad gmachem góruje wieża, z symbolem Polski Walczącej, na szczycie której znajduje się taras widokowy.

Łazienki Królewskie_fot.Tomasz Nowak_3_wynik
Łazienki Królewskie_fot.Tomasz Nowak

Rezydencje królewskie
Związane ze znamienitymi polskimi władcami i doniosłymi wydarzeniami historycznymi. Składają się na nie wspaniałe zabytki architektury z licznymi dziełami sztuki oraz romantyczne ogrody i parki. Cenione przez spragnionych wypoczynku na łonie natury stanowią również przestrzeń dla interesujących wydarzeń artystycznych, które na stałe wpisały się w kulturalny kalendarz stolicy.

Wisła - Multimedialny Park Fontann_fot. Zbigniew Panów_pzstudio.pl_wynik
Wisła – Multimedialny Park Fontann_fot. Zbigniew Panów_pzstudio.pl

Multimedialny Park Fontann magia żywiołów muzyki i światła.

PGE Narodowy_fot. Zbigniew Panów_pzstudio.pl_wynik
PGE Narodowy_fot. Zbigniew Panów_pzstudio.pl

PGE Narodowy
Stadion Narodowy w Warszawie powstał na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™ w niecce dawnego Stadionu Dziesięciolecia. Znajduje się blisko Starego Miasta i ścisłego centrum. Widać go dobrze z wielu miejsc w Warszawie, doskonale prezentuje się z placu Zamkowego, a spacer spod Pałacu Kultury i Nauki pod sam stadion zajmuje niecałe pół godziny.

Centrum Nauki Kopernik_Tomasz Nowak 50_wynik
Centrum Nauki Kopernik_Tomasz Nowak

Centrum Nauki Kopernik
Królestwo eksperymentów i raj dla ciekawych świata. Tutaj każdy może odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić.

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin_fot. m.st. Warszawa_wynik
Muzeum Historii Żydów Polskich Polin_fot. m.st. Warszawa

 

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin
Opowiada o wspólnej 1000-letniej historii Polaków i Żydów. Zachwyca niezwykłą, pełną symboliki architekturą jak i samą ekspozycją w skład której wchodzi m.in. replika bogato zdobionego sklepienia XVII-wiecznej synagogi. Usytuowane w centrum dawnej dzielnicy żydowskiej i zarazem miejscu najcięższych walk powstania w getcie w 1943 r.

PKiN_fot. Piotr Wierzbowski 7_wynik
PKiN_fot. Piotr Wierzbowski

Pałac Kultury i Nauki
Wzniesiony w latach 1952–1955 jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego jest najwyższym budynkiem w Warszawie. Mieści m.in. teatry, muzea, kino, basen oraz salę koncertową. Na 30. piętrze znajduje się najwyżej położony taras widokowy miasta.