27 marca 2022 / March 27th, 2022

Letni obóz w Szklarskiej Porębie

 

Fundacja „Maraton Warszawski” zaprasza na 13. edycję letniego obozu treningowego

 

Obóz odbędzie się tradycyjnie w Szklarskiej Porębie w terminie 24-31.07.2021 r.

Turnus biegowy wzbogacony o zajęcia na basenie (nauka i doskonalenie techniki pływania) oraz turnus triathlonowy odbędą się w tym samym terminie.

 

DLA KOGO JEST NASZ OBÓZ BIEGOWY?

Trenujemy w 3 grupach w podziale na poziom zaawansowania:

 1. Osoby początkujące, które potrafią bez zatrzymywania (lub z krótkim przystankiem) przebiec 5 km. Chciałyby zacząć regularnie ćwiczyć, poprawić samopoczucie i sylwetkę.
 2. Osoby średniozaawansowane, które biegają dość regularnie i czasem swoje możliwości sprawdzają podczas biegów ulicznych.
 3. Osoby zaawansowane, które biegają systematycznie i często startują w biegach masowych. Mile widziane takie z wynikami 40’/10km i szybciej, a w maratonie 3:00 i szybciej (może być 2:20 – damy radę;)).

 

TRENERZY:

Anna Rostkowska
półfinalistka igrzysk olimpijskich w biegu na 800m, wielokrotna mistrzyni Polski w biegu na 800m, rekord życiowy 1;58,72

Jakub Karasek
biegacz, trener i dziennikarz biegowy.   Założyciel i trener Entre Running. Dziennikarz portalu magazynbieganie.pl, zajmujący się metodologią treningu, historią biegania i sportem, amatorskim jak i zawodowym. Sam również pasjonuje się biegową rywalizacją, walcząc o poprawę indywidualnych wyników.

Marcin Nagórek
biegać zaczął jeszcze w XX wieku. Startuje zarówno w mistrzostwach Polski wyczynowców, jak i amatorskich biegach ulicznych, notując życiówki na dystansach od 100 m do maratonu. Marcin jest przy tym kilkukrotnym rekordzistą Polski w kategorii weteranów powyżej 35 roku życia, na dystansach od 800 metrów do 1 mili. Rekordową passę utrzymuje również po przejściu do kategorii M40. Od lat współpracuje z „Magazynem Bieganie”, pisząc o treningu. Jest autorem najstarszego aktywnego bloga biegowego (www.nagor.pl) w polskim internecie, aktualizowanego od stycznia 2006 roku. Jako trener osobisty współpracuje z biegaczami z poziomu zarówno początkującego, jak i z wyczynowcami.

Andrzej Skorykow
trener Warsaw Masters Team, wicemistrz Europy masters w pływaniu

Maciej Żywek
trener koordynator, treningi kolarskie

 

ZAKWATEROWANIE: Hotel BORNIT*** Szklarska Poręba

Posiłki gwarantowane: śniadanie (szwedzki stół), lekki lunch (szwedzki stół) i kolacja (szwedzki stół – zimna płyta).

 

PRZYKŁADOWY DZIENNY ROZKŁAD ZAJĘĆ:

6:45 – trening pływacki (grupa triathlonowa)

7:20 – rozruch poranny lub zajęcia na basenie (grupa biegowa)

8:00 – odprawa, śniadanie

9:00 – zajęcia teoretyczne

10:00 – trening główny (biegowy lub kolarski)

13:00 – lunch, czas wolny

15:00 – trening popołudniowy (biegowy lub kolarski – grupa triathlonowa)

15:30 – zajęcia na basenie (grupa biegowa)

17:30 – zajęcia prowadzone przez trenera przygotowania motorycznego

18:30 – obiadokolacja

20:00 – zajęcia teoretyczne, wyjście na salę (gry zespołowe), zajęcia integracyjne, sauna lub basen ewentualnie czas wolny – do wyboru

Uwaga: powyższy rozkład ma jedynie charakter orientacyjny i może zmieniać się w zależności od decyzji trenerów oraz życzeń uczestników. Szczegółowy program ustalony będzie po podziale na grupy zaawansowania na podstawie ankiet wypełnianych przez uczestników.

 

SZCZEGÓŁY:

Uczestnicy obozu otrzymują:

 • całodzienną profesjonalną opiekę trenerską,
 • możliwość udziału w 3 treningach dziennie w podziale na poziom zaawansowania oraz w zajęciach teoretycznych,
 • dostęp do basenu 25-metrowego na terenie hotelu,
 • możliwość korzystania z sauny,
 • możliwość treningu na stadionie lekkoatletycznym (w grupach zorganizowanych, według harmonogramu ustalonego przez trenerów),
 • analizę techniki biegu na podstawie nagrań wideo, ubezpieczenie NNW.

 

Uczestnicy turnusu triathlonowego będą dodatkowo objęci profesjonalną opieką trenerów triathlonu, którzy będą prowadzić zajęcia z uwzględnieniem potrzeb wynikających z łączenia konkurencji wchodzących w skład dyscypliny. Grupa biegowa w programie dnia będzie miała dwa treningi biegowe, jedne zajęcia na basenie oraz wykład teoretyczny. Uczestnicy obozu mają pełną możliwość wyboru zajęć, w których chcą uczestniczyć (żadne zajęcia nie są obowiązkowe).

W okresie poprzedzającym obóz każdy uczestnik wypełnia formularz informacyjny, który pozwoli trenerom na lepsze dostosowanie planu zajęć do potrzeb uczestników.

Każdy uczestnik obozu otrzymuje pamiątkową koszulkę  i wodę.

Turnus zaczyna się od obiadu w dniu przyjazdu i kończy się śniadaniem w dniu zakończenia turnusu.

Organizator zastrzega sobie prawo do rezygnacji z organizacji obozu w przypadku braku odpowiedniej liczby chętnych lub w przypadku ograniczeń jakie będą obowiązywały w związku z panującą pandemią COVID-19 w terminie 24-31.07.21. W przypadku odwołania obozu z w/w przyczyn Organizator zobowiązuje się do zwrotu wpłaconych zaliczek.

 

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszenia należy nadsyłać mailem na adres: obozy@maratonwarszawski.com

W odpowiedzi na zgłoszenie dostaniecie Państwo szczegóły dotyczące płatności. Zadatek w wysokości 500 zł należy wpłacić   po dokonaniu zgłoszenia mailowego, II rata płatna do 16 maja 2021 r. w wysokości 1200 zł, III rata (pozostała kwota do zapłaty) płatna do 30 czerwca 2021 r. Wszystkie wpłaty należy wpłacać na konto Fundacji „Maraton Warszawski” – Alior Bank – 42 2490 0005 0000 4530 7595 9541.

W razie rezygnacji, do dnia 20 czerwca 2021, zadatek może być zwrócony w całości przy rezerwacji pokoju jednoosobowego, przy rezerwacji miejsca w pokoju dwuosobowym z zadatku potrącane jest 350 zł. Po terminie 20 czerwca 2021 zadatek nie podlega zwrotowi.

 

OPŁATY: Koszt udziału w jednym turnusie (opłata dot. zarówno turnusu biegowego jak i triathlonowego) wynosi od osoby:

– zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym – 2 550,00

– zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym – 3 150,00

 

W odpowiedzi na zgłoszenie dostaniecie Państwo szczegóły dotyczące płatności. Zadatek w wysokości 500 zł należy wpłacić po dokonaniu zgłoszenia mailowego, II rata płatna do 16 maja 2021 r. w wysokości 1200 zł, III rata (pozostała kwota do zapłaty) płatna do 30 czerwca 2021 r.

Wszystkie wpłaty należy wpłacać na konto Fundacji „Maraton Warszawski” – Alior Bank – 42 2490 0005 0000 4530 7595 9541.

W razie rezygnacji, do dnia 20 czerwca 2021, zadatek może być zwrócony w całości przy rezerwacji pokoju jednoosobowego, przy rezerwacji miejsca w pokoju dwuosobowym z zadatku potrącane jest 350 zł. Po terminie 20 czerwca 2021 zadatek nie podlega zwrotowi.

 

Opłata nie obejmuje:

 • kosztów dojazdu na obóz
 • kosztów parkingu

Istnieje możliwość wykupienia miejsca dla osoby towarzyszącej nie biorącej udziału w zajęciach treningowych. Koszt udziału  w jednym turnusie wynosi w takim przypadku 1800 zł. Osoba ta uczestniczy we wszystkich świadczeniach obozowych z wyłączeniem treningów.

Istnieje możliwość udziału w obozie bez noclegu i posiłków. Koszt udziału w jednym turnusie wynosi w takim przypadku 1100,00 zł. Osobie korzystającej z tej opcji przysługują wszystkie inne prawa uczestnika obozu poza przywilejami wynikającymi z pobytu w hotelu (noclegi, posiłki, urządzenia sportowe, sauna).

 

WARUNKI POBYTU DZIECI I MŁODZIEŻY:

Zniżki dla dzieci i młodzieży obowiązują tylko w pokojach 2-os. z dwiema osobami pełnopłatnymi dzieci które nie ukończyły 6 lat pobyt bezpłatny od 6 do 13,99 lat – nocleg na dostawce – 800,00 zł / tydzień. Powyższe zniżki nie obowiązują w pokojach typu studio (2 pokoje dwuosobowe połączone) .

 

PROPOZYCJE SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU:

bez dodatkowej opłaty:

 • basen pełnowymiarowy (25 x 11),
 • bilard znajdujący się w Barze Patio
 • sauna sucha oraz infrared
 • salka fitness (orbitrek, materace, piłki, ciężary, ławeczka do ćwiczeń, bieżnia, „wioślarz”)
 • Sport Room – piłkarzyki, salka karciana, tenis stołowy
 • Kinect Room – salka z konsolą XBOX

za dodatkową opłatą:

– kręgielnia