Wolontariat na Półmaratonie

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: www.sportografia.pl www.pzumaratonwarszawski.com

BEZ CIEBIE NIE BIEGNIEMY!

Rejestrację wolontariuszy prowadzimy wyłącznie przez panel wolontariatfmw.pl.

Jesteś gotowy na przeżycie przygody? Kochasz sport i niepowtarzalną atmosferę? Chcesz poznać nowych ludzi? Dołącz do grona naszych wolontariuszy! To właśnie oni tworzą niepowtarzalną atmosferę organizowanych przez nas biegów!

Potrzebujemy ponad 1000 wolontariuszy, którzy pomogą nam zapewnić sprawny przebieg imprezy. Na każdym etapie organizacji biegu, Twoje wsparcie jest nam niezbędne! Dołącz do nas i pomóż biegaczom spełniać marzenia! 

kontakt: wolontariat@maratonwarszawski.com

Poniżej możesz przeczytać czym będą zajmowały się poszczególne grupy zadaniowe. 

Opiekunowie rzeczy osobistych wszystkich biegaczy. Zadaniem tego zespołu jest bezpieczne przechowanie rzeczy, zadbanie o ich ład i porządek oraz pilnowanie, aby pozostawione rzeczy po skończonym biegu trafiły bezpośrednio do właścicieli. Praca pozornie łatwa, ale kiedy uzmysłowimy sobie ilu jest biegaczy, może okazać się emocjonująca i wymagająca bardzo szybkiego działania.

Wymagany wiek: od 13 lat

Zespół wolontariuszy obsługujący biegaczy podczas startu i mety biegu. Na starcie wolontariusze pomagają biegaczom ustawić się w odpowiednich strefach czasowych. Natomiast na mecie zbierają chipy oraz wręczają pamiątkowy medal wszystkim, którzy ukończyli bieg.

Wymagany wiek: od 14 lat

Grupa organizacyjna do zadań specjalnych. Bez nich zapewnienie komfortu zarówno biegaczom, jak i wolontariuszom byłoby niemożliwe. Do tego zespołu zapraszamy wolontariuszy płci męskiej z dużymi zapasami siły, zapału do pracy i entuzjazmu. Na pewno staną przed Wami niespodziewane zadania!

Wymagany wiek: od 16 lat

Wsparcie dla zmęczonych biegaczy. Na całej trasie Półmaratonu, co kilka kilometrów rozstawione są punkty odżywiania. Do zadań wolontariuszy na tych punktach należy przygotowanie stanowisk gotowych do wydawania biegaczom napojów, żeli energetycznych czy bananów. Musimy pamiętać, że dla niektórych liczy się czas ukończenia biegu – i w tym przypadku nasze sprawne podanie napoju ma ogromne znaczenie, dla innych, którzy po prostu chcą szczęśliwie ukończyć Półmaraton punkty odżywiania są miejscem złapania chwili oddechu i uzupełnienia sił na dalszy bieg.

Wymagany wiek: od 10 lat

Wolontariusze z tej grupy znają odpowiedź na każde pytanie. Wszyscy wiedzą, że bez dobrej informacji żadna impreza nie może się udać. To zespół dla osób, które lubią chłonąć wiedzę i szybko przyswajają nowe informacje oraz potrafią je sprawnie przekazać zainteresowanym.  

Wymagany wiek: od 16 lat

Serce maratonu. Przez biuro zawodów przechodzą wszyscy zarejestrowani biegacze, aby odebrać swój pakiet startowy ze swoim numerem. Wolontariusze w tym zespole pracują głównie przed biegiem.

Wymagany wiek: od 16 lat