Czym jest #BiegamDobrze?

Bieganie charytatywne jest bardzo popularnym sposobem pomagania, a biegacze zbierający środki finansowe na wybrane cele dominują liczebnie na najbardziej prestiżowych imprezach na świecie. Największym wydarzeniem dobroczynnym tego rodzaju jest Maraton Londyński – dzięki jego uczestnikom od 1981 r. zebrano na cele charytatywne ponad 600 mln funtów!

W Polsce bieganie charytatywne nabiera tempa, a wszystko dzięki akcji #BiegamDobrze i biegaczom takim jak Ty – chcącym nadać swojemu startowi wyjątkowego znaczenia! #BiegamDobrze to pierwszy biegowy projekt w kraju, który oparty jest na modelu aktywnej charytatywności. Początek akcji miał miejscew 2015 roku. Od tego czasu #BiegamDobrze jest elementem każdego PZU Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego oraz Sztafety Maratońskiej Ekiden. 29 stycznia 2017 roku odbył się specjalny bieg #BiegamDobrze dla Aleppo.

Uczestnicy akcji zebrali wspólnie już 5 000 000 zł na cele dobroczynne! Sprawdź, jak wykorzystywane są środki zbierane prze biegaczy charytatywnych. 

Lubisz biegać? Chcesz pomagać? Biegaj dobrze!

powrot