26 marca 2023 / March 26th, 2023

Strefa wiedzy

Przygotowaliśmy dla Ciebie dużą dawkę wiedzy, która pomoże Ci przygotować się do 16. Półmaratonu Warszawskiego. Co tydzień znajdziesz tutaj nowy artykuł dotyczący zagadnień, stanowiących uzupełnienie do PLANÓW TRENINGOWYCH.

Jeśli nie znajdziesz w nich odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, dołącz i zadaj je w dedykowanej GRUPIE NA FACEBOOKU. Z pomocą przyjdą Ci eksperci Magazynu Bieganie oraz bardziej doświadczeni biegacze.


20 lutego 2022

Własny sprawdzian zamiast zawodów.

W przypadku braku startów dobrym pomysłem wydaje się rozegranie własnego sprawdzianu biegowego. Jak, na jakim dystansie, kiedy? Odpowiadamy.


12 lutego 2022

Bieg z narastającą prędkością. Jak go wykonać poprawnie?

Chcąc osiągnąć poziom sportowy Kenijczyków, najłatwiej sięgnąć po ich własną broń – trening, przed którym nawet najlepszym uginają się kolana i który nigdy nie będzie nudny.


04 lutego 2022

Kiepska pogoda. Czy należy wykonywać trening za wszelką cenę?

Chociaż tegoroczna zima jest łagodna dla biegaczy w naszym kraju, wciąż mogą zdarzyć się dni, w których warunki pogodowe będą miały znaczący wpływ na trening. Co robić w takiej sytuacji? Czy powinniśmy za wszelką cenę próbować w 100% zrealizować zaplanowaną jednostkę? A może należy szukać innych rozwiązań?


21 stycznia 2022

Bieganie z planem treningowym. Najczęstsze błędy

Mylić się jest rzeczą ludzką, ale trwanie w błędzie to diabelska pomyłka – tak mówi znana sentencja. Tymczasem biegacze wciąż i wciąż powtarzają te same błędy, od lat, a czasami dziesięcioleci. Kolejne pokolenia zamiast biegać szybciej, wykładają się na przeszkodach, które już dawno zostały opisane i zbadane.


29 grudnia 2021

Jak stać się regularnym biegaczem? 9 sposobów na motywację

Jak pokonać lenia? Jak się zmotywować? Przede wszystkim warto użyć wszelkich możliwych sposobów na zwiększenie motywacji. I stosować je regularnie. Jest bowiem takie powiedzenie, że z motywacją jak z kąpielą – nie wystarczy raz kiedyś, ale trzeba stosować ją codziennie. Zatem – do dzieła! Motywujemy się i ruszamy na trening!